Pergola Tente Sistemleri

admin avatarı
Pergola Tente Sistemleri

Pergola Sistemi

Pergola açılıp kapanma özelliği ile güneş, yağmur ve dolu gibi doğal etmenler ile gürültü ve toz gibi çevresel etmenlerden korunma sağlayan, oturma amaçlı oluşturulan mekanlarda mevsimsel zorluklardan etkilenmeksizin kullanım kolaylığı sunan, ilgili mekana üstün konfor kazandıran, bulunduğu çevresel ve mimari ortamla estetik uyumunu sağlayan   ve mekanların üstünü kapatmaya yarayan açılabilir sistemlerdir.

Pergola Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Her mevsimde kullanılması planlanan, özellikle bulunduğu çevre ile etkileşim içinde olmasını istediğimiz mekanların tavanlarına açılır kapanır özellikli pergola sistemleri uygulanabilir. Pastane, kafeterya, restoran ve lokanta gibi hizmet mekanlarında, teras ve veranda benzeri alanlarda, açık havadaki yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha birçok yerde bu sistemler ile bu mekanların ya da alanların üstü açılıp kapatılabilir.

Kullanım alanına uygun olarak belirlenen pergola sistemleri taleplere göre sabit ve hareketli olmak üzere iki farklı modeldir.  Gerek hizmet alanları ve ticari işletme mekanları ve ev, bahçe gibi bireysel alanlarda kullanım rahatlığı açısından en fazla tercih edilen sistem hareketli pergola sistemleridir. Hareketli pergola sistemlerinin sunduğu açılabilme fonksiyonu kullanıcıya her mevsim yüksek konfor sağlar.

 Pergola sistemleri hareketli pergola ve bioklimatik pergola olmak üzere iki çeşittir. Hareketli pergolada tavan sistemi için tercih edilen özel PVC esaslı dış ortam hava koşullarına dayanıklı yüksek teknoloji ürünü kumaşlardır; bioklimatik pergolalardaki tavan sistemi ise hareket edilebilen alüminyum panellerden oluşur. Her iki sistemde elektrik motoru marifeti ile çalışır. Pergola sistemler uzaktan kumanda vasıtası ile çalıştırılabilir.

Neden Pergola Sistemi

Pergola sistemlerinin başlıca avantajları ise şunlardır:

  • Mekanların mevsimsel zorluklardan kaynaklı kullanım sınırlamalarını ortadan kaldırır; bir mekanı dört mevsim rahatlıkla kullanabilme opsiyonu sağlar.
  • Otomasyon sisteminin bir sonucu olarak uzaktan kumanda ile kolayca kullanılabilir.
  •  Açılır kapanır özelliği sunduğu renk ve ışıklandırma seçeneklerinin çeşitliliği sayesinde gece ve gündüz mekanlarınızda farklı ambiyanslar oluşturma imkanı sağlar.
  •  Gün içinde yaşanan hava olaylarına, mekan olarak uyumunuzu kolaylaştırıp mekanınızın kullanım sürekliliğini ve yüksek konforunu sağlar.
  • Mekanlarınızda yapısal bütünlük oluşturarak mimari estetik oluşturur.
  • Ortamda ısı izolasyonunun sağlanmasına yardımcı olur.
  • Alüminyum malzeme ile üretildiği için oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Değişik renk ve modellerde malzeme kullanımı ile görsel açıdan mekanlara zenginlik katar

Meridyen Tente ve pergola sistemlerinin sunduğu mükemmel hizmetle açık havadaki mekanlarınızı yüksek konforla her türlü olumsuz hava durumlarında bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Özellikle açık havada oturma konforunu müşterilerine sunmak isteyen işletmeler tarafından rağbet edilen otomatik pergola sistemleri, mevsim şartlarından etkilenmeksizin   kullanılabilme opsiyonuyla işletmelere ticari değer katar.

Bir telefon veya mesaj ile mekanlarınıza pergola sistemlerini kazandırmak için yerinde ekspertiz hizmetini sağlayıp size en iyi fiyat teklini sunmaktayız.

Ara

Son Yazılar

Kategoriler

Translate »